Muayene Klavuzu

Ateş ve Ateş Göz Kliniği, göz sağlığınız ve hastalıkları konusunda tanı, tedavi ve danışmanlık hizmeti veren kişiye özel sağlık kuruluşudur.

Bu bölümde hastalarımızın kliniğimizde geçirecekleri zaman ile ilgili kısa bilgi verilmektedir. Kliniğimize gelen hastalar, göz sağlığı ve hastalıkları yönünden genel tanı ve tedaviye tabi tutulurlar. Konularında uzmanlaşmış ve iş bölümlenmesi yapmış Prof. Dr. Halil Ateş (Glokom, Üveit ve Katarakt) ve Op. Dr. Yeşim Ateş (Retina damar hastalıkları, sarı nokta hastalıkları, refraktif cerrahi ve çocuk göz sağlığı) tarafından muayene ve tedavi edilirler.

Hastalarımızın randevu alırken bizlere yardımcı olmalarını rica etmekteyiz. Randevuyu aşağıda detayları verilen telefonla veya bu siteyi kullanarak alabilirsiniz. Randevu alırken biliyorsanız hastalığınızın ismini veya sizi gönderen göz doktorunuzun isteklerini bizlere bildiriniz. Üveit ve ileri glokom gibi acil müdahale gerektiren hastalıklara sahip olan hastalarımıza randevuda öncelik tanımaya çalışıyoruz.

Randevu saatinizden 15 dakika önce gelerek sekretaryamızla temas kurmanızı öneririz. Randevu alındığı halde çeşitli nedenlerle randevusuna gelemeyecek hastalarımızın bizi bir gün önceden uyarmalarını diğer hastaların göz sağlığı açısından rica ediyoruz.

Muayeneniz üç aşamalı olacaktır; ilk bölümde varsa doktorunuzun sizi sevk ederken yazdıklarını veya sizin şikâyetlerinizi dinleyeceğiz, daha sonra genel göz muayenesi olacaksınız. Şüphelenilen veya tespit edilen hastalığınız ile ilgili yardımcı testler de bu muayenenizden sonra yapılacaktır. Retina ve göz siniri muayenesi gerektiren hastalıkların özel testlerine başlamadan önce göz bebeği büyütülmektedir, bu nedenle gün içinde görmenizde bulanıklaşma olabilir. Muayeneden sonra araba kullanmamanızı öneririz. Son bölümde hastalığınıza uygun tedavi metotları sizlere anlatılacak ve tedaviye uyum sağlamanız için gerekli bilgilendirme dokümanları verilecektir.

Hastalıkların tanı ve tedavisinin doğru yapılmasının önemi kadar, hastalığın hasta tarafından anlaşılabilmesinin de önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle muayene sırasında ve muayeneden sonra hastalığınız hakkında eğitici bilgi paylaşımına önem veriyoruz. Hastalıkların doktor ofislerinde geçirilen yarım saat ile yenilebileceğini düşünmüyoruz. Hasta ile doktorun bir takım olarak çalışmasının öneminin farkındayız ve bunu size anlatmaya çalışacağız.

Kliniğimizin kurum veya özel sigorta anlaşması bulunmamaktadır. Ancak bizden alacağınız raporlar ve faturalarla poliçenizin kapsamı dâhilinde özel sigortanızdan yaralanabilirsiniz.

Close Bitnami banner
Bitnami